Kvóty pro ženy ve vedení firem nevyřeší rozmanitost mezi zaměstnanci. Společnostem daleko více prospěje, pokud bude diverzita přirozenou součástí firemní kultury. Shodli se na tom hosté 2. ročníku odborné konference nazvané Diverzita pohledem lídrů, kterou pořádala platforma Byznys pro společnost a vydavatelství Economia.

Podle panelistů by požadavek kvót mohl vést k tomu, že se firma připraví o talentované lidi. "Myslím si, že jde o umělou a do jisté míry i škodlivou záležitost, která snižuje výkon lidí a kreativitu v práci. Navíc se tím omezuji i personalisté, protože ti už musí na kandidáty nahlížet z pohledu kvót a jejich úsudek se tak pokřivuje," vysvětluje Tomáš Vokáč, výkonný ředitel The Duke of Edinburgh’s International Award Czech Republic Foundation. Efektivnější podle něj budou osvětové kampaně, které ale musí začít už u malých dětí, na školách.

Vokáč se také domnívá, že diverzita se stane přirozenou součástí našeho života tehdy, až společnost zboří stereotypy, které tomu dosud brání. S tímto názorem souhlasí i Kristína Félová, generální ředitelka společností Skupiny MOL v Česku.

Konference: Diverzita pohledem leaderů

"Máme zažité nějaké vzorce chování, děti už se v útlém věku setkávají se škatulkami, se kterými vyrůstají. Je třeba o tom hovořit a snažit se jim ukázat, že v diverzitě je krása," říká Félová s tím, že mnoha firmám už dochází, že diverzifikované týmy mají lepší výsledky. "Není třeba kvót, stačí osvěta a přirozenost."

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.