Emisní skandál Volkswagenu, přezdívaný Dieselgate, se dále šíří. Automobilka Audi, jedna z jeho dcer, přiznala, že také v jejích luxusních vozech s třílitrovým naftovým motorem je instalován software umožňující "manipulovat" s výsledky emisních zkoušek.

Firma oznámila, že se to týká zhruba 85 tisíc vozů, pro které motory vyvíjela. Jsou jimi vybaveny modely A6, A7, A8, Q5 a Q7 vyráběné v letech 2009 až 2015. Mateřský koncern VW je také od modelového roku 2013 instaloval do vozů Touareg a Porsche Cayenne.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se