Odkup majoritního podílu Brněnských veletrhů (BVV) zpět do rukou města spěje do finále. Brněnská rada v úterý schválila finální verzi kupní smlouvy. Jejímu podepsání tak stojí v cestě už jen hlasování v zastupitelstvu. To bude o smlouvě jednat v pátek.

Celou transakci inicioval primátor města Petr Vokřál (ANO), podle kterého začínalo hrozit, že veletrhy v Brně úplně skončí. "Ale neřekl bych, že jsme byli k odkupu BVV donuceni. Prostě to tak vyplynulo. Konečně města vlastní veletržní areály i jinde na západě, třeba ve Stuttgartu nebo v Düsseldorfu. My nenašli žádného privátního partnera, a tak jsme se do odkupu BVV pustili sami," říká Vokřál, který chce teď do areálu přivést více života.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se