Tržby jednoho z největších tuzemských e-shopů Parfums.cz stouply loni o 35 procent na 4,5 miliardy korun. Podíl českého trhu na celkových tržbách dosahuje zhruba 20 procent. Internetový obchod letos plánuje expanzi do dalších tří evropských zemí, vyplývá z vyjádření firmy.

"Za naše úspěchy loni mohou zejména rozšiřování sortimentu, nový přístup k trhům a zákazníkům," uvedl marketingový ředitel obchodu Radek Ondrášík.

E-shop loni odeslal přes 3,8 milionu zásilek, meziročně o 38 procent víc. "Vyexpedovali jsme přes 12,7 milionu kusů zboží. Expedovali jsme celkově do 174 895 měst a obcí v celé Evropě," řekl zakladatel a ředitel Parfums.cz Michal Zámec.

Poptávku po skladech a halách potáhnou dál e-shopy a firmy napojené na automobilky - čtěte ZDE

Obchod pokračuje v expanzi na zahraniční trhy, nyní je aktivní ve třinácti zemích. Loni firma začala nabízet zboží britským zákazníkům. "Letos budeme expandovat na tři nové trhy v Evropě, v Evropské unii očekáváme růst tržeb o 40 procent," dodal Ondrášík.

Největší poptávku parfums.cz registroval tradičně v předvánočním období. V prosinci vzrostl obrat o téměř 55 procent. V nejvytíženějších dnech dosáhl počet expedovaných objednávek přes 50 tisíc, ve kterých bylo 145 tisíc kusů zboží.

Parfums.cz působí v ČR od roku 2006. Řadí se mezi největší tuzemské e-shopy. Provozuje ho firma Internet shop.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru