Saúdská Arábie zvažuje prodej části akcií ropné společnosti Aramco, která je dosud stoprocentně vlastněná státem. Je to součástí tažení nového krále Salmána, který se snaží monarchii zmodernizovat a současně připravit ekonomiku na dobu s nízkými cenami ropy.
"Zkoumáme to a věřím, že se rozhodneme během příštích měsíců," řekl časopisu The Economist místoprinc Muhammad bin Salmán. "Osobně jsem takovým krokem nadšený. Věřím, že je to v zájmu saúdskoarabského trhu i v zájmu Aramca," prohlásil. Podle něj uvedení akcií na burzu vytvoří "více transparentnosti a potlačí korupci, pokud nějaká okolo Aramca byla".
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











