Saúdská Arábie zvažuje prodej části akcií ropné společnosti Aramco, která je dosud stoprocentně vlastněná státem. Je to součástí tažení nového krále Salmána, který se snaží monarchii zmodernizovat a současně připravit ekonomiku na dobu s nízkými cenami ropy.

"Zkoumáme to a věřím, že se rozhodneme během příštích měsíců," řekl časopisu The Economist místoprinc Muhammad bin Salmán. "Osobně jsem takovým krokem nadšený. Věřím, že je to v zájmu saúdskoarabského trhu i v zájmu Aramca," prohlásil. Podle něj uvedení akcií na burzu vytvoří "více transparentnosti a potlačí korupci, pokud nějaká okolo Aramca byla".

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se