Českému byznysu kraluje Petra Procházková, která se stará o finance největšího potravinářského holdingu Agrofert a politického hnutí ANO.

Nejvýznamnější mezi ženami české veřejné sféry je Lenka Bradáčová.

Ve Foru Karlín byly právě vyhlášeny výsledky 11. ročníku ankety TOP ženy Česka, kterou pořádají mediální dům Economia a Hospodářské noviny.

Do druhé dekády vstoupil projekt s 25 ženami navíc. Oproti minulým ročníkům, kdy se vyhlašovalo jen TOP 25 žen českého byznysu, se letos oceňuje také 25 žen české veřejné sféry.

Odborná porota, jejímiž členy jsou například Renata Mrázová, Muriel Anton nebo Jaroslav Havel, vybírala z 300 nominovaných dam. Nominovat je mohla veřejnost, jednotlivé společnosti a také samotní porotci.

Podle daných kritérií byl pak v kategoriích byznys a veřejná sféra stanoven shortlist 60 žen, ze kterého porota vybrala finální pětadvacítky. Hlavními kritérii při hodnocení dam byl jejich vliv v dané společnosti či instituci, výkon, výsledky a společenský přínos.

Zbývající "medaile" v kategorii byznys získaly finanční ředitelka skupiny PPF Kateřina Jirásková a generální ředitelka farmaceutické společnosti GlaxoSmithKline Monika Horníková.

V kategorii veřejná sféra nejvyšší příčky obsadily vědkyně a senátorka Eva Syková a ředitelka Nadace Charty 77 a Konta Bariéry Božena Jirků.

%insert_attachment[63085630] priloha.html%

K projektu TOP ženy Česka vychází ve středu 20. ledna speciální magazín.

Ten vedle profilů 50 oceněných žen přináší rovněž rozhovory a komentáře téměř stovky inspirativních dam z Česka i ze světa.

Na 124 stranách můžete najít například rozhovor s technologickou ředitelkou společnosti Xerox Sophií Vandebroek, eurokomisařkou Věrou Jourovou nebo českými sportovními hvězdami Martinou Sáblíkovou či Evou Samkovou.

O své zkušenosti se podělila historicky první vítězka ankety TOP ženy Česka, bývalá ředitelka společnosti Oskar a spoluzakladatelka a ředitelka společnosti Tokii Karla Tolstoy. Odpovědi na otázky ohledně postavení žen hledaly také dokumentaristka Olga Sommerová nebo ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová.

Magazín představí i současné nadějné vědkyně či umělkyně, mapuje problematiku kvót a postavení žen v různých profesních sférách.

Na akci vystoupila místopředsedkyně představenstva vydavatelství Economia Michaela Bakala.

Foto: HN - Matej Slávik

Do síně slávy TOP žen Česka vstoupila sběratelka a mecenáška umění Meda Mládková.

Foto: HN - Matej Slávik

Čestným hostem programu byla manželka amerického velvyslance v Česku Tamara Newberger – dříve úspěšná manažerka v Silicon Valley (na snímku s moderátorem večera Martinem Veselovským).

Foto: HN - Matej Slávik

Téměř třem stovkám hostů slavnostního večera zpestřila vyhlašování slovenská skupina No Name.

Foto: HN - Lukáš Bíba