Podíly ve významné finanční skupině, továrny, dopravní firmy, lázně, pivovar, výrobci letadel, cestovní kancelář... Vedle toho významné nemovitosti, sportovní klub i s jedním z nejmodernějších stadionů v zemi. Seznam čínských akvizic a dohod o spolupráci uzavřených v posledním roce a především v posledních dnech jako by neměl konce. Smlouvy se týkají i spolupráce v oblasti jaderné energetiky. 

Lukáš Kovanda

Výrazný ekonomický publicista a komentátor. Vedl řadu rozhovorů s významnými světovými ekonomy a vydal několik knih. 

Ekonomii studoval na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, doktorát získal na Národohospodářské fakultě VŠE, na níž v současnosti přednáší. Vystudoval též demografii na Přírodovědecké fakultě UK. Je hlavním ekonomem finanční skupiny Roklen.

K tomu Pavel Nedvěd v roli tváře čínského fotbalu. Číňané vyslyšeli i přání Miloše Zemana a budou se angažovat na projektu kanálu Odra–Dunaj, i když zatím jen v "analytické fázi".

Co k nám čínské investice přivedlo a co si od nich byznysmeni z říše středu slibují? Jaké ústupky musela česká strana udělat? Je postup vlády a prezidenta standardní? Jaké další země jsou vůči čínské vládnoucí garnituře tak vstřícné? Přinesou investice nová pracovní místa, nebo jsou jen finanční injekcí pro dnešní vlastníky? Do jakých sektorů potečou další investice? A jaká je reálná váha čínských peněz ve srovnání s investicemi z vyspělých zemí, které do Česka investují už desetiletí?

Na vaše otázky odpovídal hlavní ekonom skupiny Roklen Lukáš Kovanda, který čínskou akviziční vlnu sleduje.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 0 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.