Skupina Brno Investment Group podnikatele Petra Borkovce získala padesátiprocentní podíl v síti farmářských obchodů Sklizeno. Jde o investici v řádu desítek milionů korun. Ve středu o tom informovala společnost Sklizeno.

Borkovec, který je spolumajitelem poradenské společnosti Partners, již nyní vlastní síť My Food Market. Celkem chce dosáhnout na trhu s potravinami a delikatesami miliardového obratu.

"Do týmu získáváme silného partnera, který nám díky svým zkušenostem dodá další know-how, které nám umožní další rychlý růst a vytvořit našim franšízantům ještě lepší podmínky pro jejich podnikání," uvedl spolumajitel Sklizena David Kukla.

Podle Borkovce by prodejny a bistra My Food letos mohly dosáhnou obratu přes 100 milionů korun a příští rok více než 250 milionů. "Velkoobchod a franšízová síť Sklizeno se přiblíží k půlmiliardě obratu. I s naší on-line nabídkou v podobě e-shopu delikates a zdravého životního stylu a především on-line cateringu plánujeme v roce 2017 obrat přes miliardu korun," uvedl Borkovec.

%insert_attachment[59500990] priloha.html%

My Food Market chce letos otevřít v ČR čtyři prodejny v obchodních centrech. "V dalších dvou letech máme v plánu 25 provozoven My Food Snack & Market v ČR. Polovinu v Brně a Praze a druhou polovinu v krajských městech," dodal Borkovec. Celkem má společnost vytipováno v ČR 50 míst, kde by nová pobočka některého z konceptů mohla vzniknout.

Síť farmářských obchodů Sklizeno loni zvýšila tržby o 61 procent na 241 milionů korun. K růstu obratu pomohlo otevření nových prodejen, loni jich přibylo šest. Sklizeno také otevřelo svou první restauraci v novém konceptu. Celkem má síť 19 prodejen, z toho jednu na Slovensku v Bratislavě. My Food Market má nyní pět poboček, čtyři v Brně a jednu v Praze. Většinou jde o kombinaci obchodu s potravinami a bistra.