Novým ředitelem výrobního závodu Jan Becher – Pernod Ricard se v květnu stal Tomáš Bryzgal. Ve funkci nahradil Vladimíra Darebníka, který závod vedl od roku 2007. Bryzgal v Becherovce na jiných pozicích pracuje od roku 2009. S nástupem do čela firmy zároveň převzal tajnou recepturu ikonického likéru, kterou nesmí do konce života prozradit. V tiskové zprávě o tom informovala manažerka interní komunikace Becherovky Markéta Ťoková.

"V nedávné minulosti se investovaly velké finanční prostředky do modernizace výrobního závodu. Nová továrna je v provozu jen šest let a moderní sklady teprve dva roky, takže firma má vynikající podmínky pro budoucí dynamický rozvoj. Osobně se plánuji zaměřit na optimalizaci jednotlivých procesů ve výrobním závodě a zajištění nejvyšší kvality našich produktů v čele s Becherovkou Original," uvedl Bryzgal.

Prioritou by podle něj měl být i rozvoj muzea Becherovky v centru Karlových Varů. "Je to tradiční karlovarská atrakce pro turisty. Z důvodu velkého zájmu nově umožňujeme také unikátní zážitkovou prohlídku továrny," dodal.

Bryzgal se poslední dva roky v Becherovce věnoval zejména řízení systému kontroly kvality a integrovaného systému řízení ISO, technickému rozvoji výrobního závodu a realizaci investičních projektů. Nástup do funkce pro něj znamená také doživotní mlčenlivost ohledně přísně střežené receptury na výrobu Becherovky Original.

V souvislosti s odchodem Vladimíra Darebníka přebírá pozici v představenstvu Jan Becher - Pernod Ricard obchodní ředitel Martin Pučalík, který ve společnosti pracuje již od roku 1998.