Japonský výrobce automobilů Toyota Motor svolá po celém světě do servisů celkem 3,37 milionu osobních aut. Vedou jej k tomu dva samostatné problémy. Vedle možné závady v jednotce pro kontrolu emisí to u 1,43 milionu hybridních aut Prius a Lexus CT200h mohou být problémy s nafukovačem airbagu.

Příčinou problémů s nafukovačem airbagu je možná prasklina ve sváru, která by mohla vést k pouze částečnému rozvinutí airbagu. Nafukovač by se poté mohl dostat do vnitřku vozu, což s sebou nese větší nebezpečí zranění, uvedla podle agentury Reuters v noci na středu automobilka.

Toyota nemá informace o tom, že by byl v souvislosti s problémem někdo zraněn nebo přišel o život.

Mluvčí automobilky Victor Vanov řekl, že nafukovače airbagů, kterých se aktuální svolávací akce týká, nepocházejí od japonské společnosti Takata. Problémy s nafukovači airbagů od tohoto dodavatele přerostly v dosud největší svolávací akci v oblasti bezpečnosti automobilů v historii; týká se téměř 70 milionů nafukovačů v autech různých výrobců.

Ve středu Toyota sdělila, že svolá k opravě 2,87 milionu vozů Prius, Auris a Corolla kvůli možné závadě v řízení emisí, která by mohla vést až k úniku paliva. Některé vozy Prius mají obě závady.

Toyota nemá informace, že by v souvislosti s těmito problémy byl někdo zraněn nebo přišel o život.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru