Břeclavskému výrobci výtahů a eskalátorů Otis loni vzrostly tržby o 24 procent na 3,05 miliardy korun. Tržby společnosti jsou nejvyšší za posledních pět let. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti, založené ve Sbírce listin.

"V roce 2014 jsme zaznamenali celou řadu významných obchodních úspěchů ve všech prodejních oblastech, zejména v oblasti projektů v nové výstavbě a modernizacích," uvedl ve výroční zprávě ředitel břeclavského výrobního závodu Ladislav Zeman.

Břeclavský závod je jedinou výrobní základnou skupiny na výrobu eskalátorů v Evropě. Loni zaměstnával 831 lidí, což je skoro o 80 více než v roce 2014. Z lidí, které firma zaměstnává, jich 490 loni pracovalo v břeclavském výrobním závodě a dalších 341 v servisních a obchodních střediscích, které má Otis po republice.

Skupina Otis, do které patří i břeclavský závod, je největší výrobce výtahů, eskalátorů, pohyblivých chodníků a dalších vertikálních dopravních systémů na světě. Zaměstnává kolem 60 000 lidí. Otis do břeclavského závodu majetkově vstoupil v roce 1990. Nyní podnik vlastní ze sta procent.

Základny Otisu se po světě rozrůstají. Například v Japonsku má firma získat aktivity konkurenční společnosti Schindler. Švýcarský výrobce výtahů a eskalátorů kvůli deset let staré nehodě z japonského trhu odchází.