Akcie japonského výrobce herních konzolí a her Nintendo v pondělí pokračují v silném růstu. Může za to naděje, že vysoký zájem o novou videohru Pokémon Go pro chytré telefony zvýší zisk firmy. V pondělí již akcie stouply o více než 20 procent a od pátku zpevnily o 36 procent. Tržní hodnota firmy tak za dva dny vzrostla o 7,5 miliardy dolarů (183,5 miliardy korun), uvedla agentura Reuters.

Pokémon Go je okamžitý hit. Hledání příšerek baví miliony lidí a donutí vás hýbat se - čtěte ZDE

Růst akcií vyvolala páteční zpráva, že nová hra se v USA dostala mezi nejstahovanější bezplatné aplikace v iTunes, obchodě firmy Apple. Naděje, že dlouho očekávaný přesun Nintenda do her pro mobilní telefony podpoří zisk, nejen zvýšila tržní kapitalizaci firmy za dva dny o více než třetinu, ale také vyvolala velký zájem o obchodování s akciemi: objem obchodů byl nejvyšší od loňského října.

Hra, při níž se hráč na obrazovce telefonu pohybuje v oblasti, ve které se v daném okamžiku skutečně nachází, a hledá virtuální Pokémony, vyvolala mezi fanoušky velký zájem. Jejími producenty jsou herní vývojář Niantic a firma Pokémon Company. Minulý týden byla hra spuštěna v USA, Austrálii a na Novém Zélandu, brzy se má objevit i v Japonsku.