Ministr financí Andrej Babiš definitivně potvrdil, že elektronická evidence tržeb bude pro hotely a restaurace povinná už od prvního prosince letošního roku. Nad požadavkem Hospodářské komory na odklad EET o jeden měsíc tak, aby novinka nezasáhla do adventního období, původně váhal. Rozhodnout se chtěl nejpozději do konce srpna, nakonec ale svůj verdikt uspíšil.

"Probrali jsme to s kolegy a není důvod, abychom start EET odkládali," řekl pro HN Andrej Babiš s tím, že jde o klíčový projekt, který má v Česku narovnat podnikatelské prostředí a zlepšit výběr daní. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se