Česko možná do deseti let přestane být opuštěným ostrůvkem uprostřed Evropy, v němž stále chybí digitální rozhlasové vysílání. To ve většině zemí západní Evropy funguje už od přelomu století, v tuzemsku by se s jeho celoplošným spuštěním mohlo začít kolem roku 2025. K tomu je ale nutné překonat odpor provozovatelů komerčních rádií.
Nová technologie může změnit trh...
První krok k nahrazení současného analogového vysílání tím digitálním udělala vláda na svém dnešním zasedání, kdy schválila předběžný plán rozvoje digitálního rozhlasu. Stejně jako v případě televizní digitalizace by změna mohla vést k tomu, že si Češi budou muset své radiopřijímače postupně vyměnit za nové digitální. Možná bude i koupě adaptéru, který digitální poslech umožní i na dnešních analogových rádiích.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








