Česko možná do deseti let přestane být opuštěným ostrůvkem uprostřed Evropy, v němž stále chybí digitální rozhlasové vysílání. To ve většině zemí západní Evropy funguje už od přelomu století, v tuzemsku by se s jeho celoplošným spuštěním mohlo začít kolem roku 2025. K tomu je ale nutné překonat odpor provozovatelů komerčních rádií.

Nová technologie může změnit trh...

První krok k nahrazení současného analogového vysílání tím digitálním udělala vláda na svém dnešním zasedání, kdy schválila předběžný plán rozvoje digitálního rozhlasu. Stejně jako v případě televizní digitalizace by změna mohla vést k tomu, že si Češi budou muset své radiopřijímače postupně vyměnit za nové digitální. Možná bude i koupě adaptéru, který digitální poslech umožní i na dnešních analogových rádiích.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se