Největší švýcarské bance UBS klesl ve třetím čtvrtletí zisk na 827 milionů švýcarských franků (20,6 miliardy korun) z 2,1 miliardy švýcarských franků ve stejném období předchozího roku. Loňské hospodářské výsledky podpořilo daňové zvýhodnění ve výši 1,3 miliardy švýcarských franků.

Zisk před zdaněním naopak stoupl o 11 procent na 877 milionů franků díky silnému výkonu na domácím trhu a snížení nákladů, uvedla firma v sobotním prohlášení.

Banka současně zvýšila rezervy na budoucí náklady na právní spory spojené s prodejem cenných papírů krytých hypotékami. Rezervy stouply na 1,41 miliardy amerických dolarů (35 miliard korun) z 988 milionů dolarů na konci června.

Provozní příjmy se snížily o dvě procenta na 7,03 miliardy franků. Příjmy z obchodů s akciemi klesly o 16 procent, zatímco příjmy z obchodů s devizami a dluhopisy stouply o pět procent.

%insert_attachment[59500830] priloha.html%

Provozní zisk před zdaněním v divizi správy majetku bohatých klientů klesl o 21 procent na 504 milionů franků. UBS je podle výše spravovaných peněz největším správcem majetku bohatých klientů na světě.

Banka varovala, že objem transakcí i nadále zůstává nízký kvůli makroekonomické nejistotě a politickému napětí. Problémy způsobují také úrokové sazby, které jsou nižší, než se čekalo, a v některých případech i negativní. Tyto podmínky se zřejmě v dohledné době nezmění.

UBS netěžila jako americké banky z růstu příjmů v divizi investičního bankovnictví. Její aktivity se totiž více soustřeďují na akcie, zatímco americkým bankám rostly příjmy hlavně díky obchodům s dluhopisy, napsala agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru