Americké mediální společnosti Time Warner vzrostl ve třetím čtvrtletí zisk i příjmy díky úspěchu nového filmu Sebevražedný oddíl. Čistý zisk se zvýšil o 41,3 procenta na 1,47 miliardy dolarů (35,8 miliardy korun), uvedla ve středu společnost. Time Warner vlastní téměř poloviční podíl v majiteli tuzemské TV Nova a minulý měsíc uvedl, že se dohodl na svém převzetí telekomunikační firmou AT&T.

Obří fúze firem AT&T a Time Warner budí obavy. Pokud budu prezidentem, spojení zabráním, řekl Trump - čtěte ZDE

Zisk na akcii činil 1,86 dolaru a překonal odhady analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters, kteří čekali zisk 1,55 dolaru na akcii. Příjmy stouply o 9,2 procenta na 7,17 miliardy dolarů a rovněž byly vyšší, než čekali analytici.

%insert_attachment[59500990] priloha.html%

Time Warner mimo jiné vlastní televizní kanály HBO, CNN či Cartoon Networks a filmové studio Warner Bros. Příjmy divize Warner Bros, která je největší divizí, stouply o 6,7 procenta na 3,4 miliardy dolarů. Příjmy divize HBO vzrostly o 4,3 procenta na 1,43 miliardy dolarů.

Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME), která vlastní českou televizi Nova a další stanice, již dříve uvedla, že ve třetím čtvrtletí výrazně zlepšila hospodaření. Provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) se více než zdvojnásobil na 18 milionů dolarů (téměř 450 milionů korun) z 8,4 milionu dolarů před rokem. Celkové výnosy stouply o osm procent na 126,7 milionu dolarů.