Přestože někteří zaměstnanci prodejen Albert začínají volat po stávce za vyšší výdělky, pro odbory je to až poslední možnost a chtějí dál jednat s vedením řetězce.

"Stávka je krajní řešení, které připadá v úvahu až po vyčerpání všech možností vyjednávání," říká předsedkyně Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO) Renáta Burianová. Členy odborů je pouze šest až deset procent zaměstnanců sítě Albert, což je ale podle ní srovnatelný podíl jako v zahraničí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se