Česká internetová jednička Seznam.cz bude mít nového šéfa. Dosavadní generální ředitel Pavel Zima ve středu dopoledne oznámil, že z funkce po čtyřech letech odchází.

"Ivo Lukačovič chce, aby firmu nadále řídilo její představenstvo a výkonné role byly odděleny. Pavel Zima zůstává místopředsedou představenstva," řekla HN mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová, která doplnila, že novým členem představenstva se stane Ondřej Procházka.

Lukačovič tak dokončuje změny započaté jarním rozšířením počtu členů představenstva a odděluje strategické řízení firmy od exekutivních úkolů. S odchodem Zimy se ruší pozice generálního ředitele a znovu se obnovuje role výkonného ředitele, jímž bude Michal Feix. Ten by se měl starat o každodenní chod firmy.

Dohady, že za Zimovým odchodem z výkonné funkce jsou dlouhodobé spory s Tomášem Kapalínem, jehož do top managementu firmy dosadil majitel a zakladatel Seznamu Lukačovič, mluvčí popírá. "Jde o zcela nepodložené spekulace. Oba pánové nadále ve firmě zůstávají, navíc spolu jako místopředsedové představenstva spolupracují. Nechápu, kde se tato informace vzala," uvádí Zatloukalová.

Seznam.cz vlastní jeho zakladatel Ivo Lukačovič. Má více než šest milionů uživatelů a roční tržby 3,4 miliardy korun. Seznam provozuje stejnojmenný vyhledávač, mapový server Mapy.cz, zpravodajské Novinky.cz nebo videoportál Stream.cz.

 
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru