Hotelový řetězec W Hotels Worldwide, který vlastní společnost Marriott International, otevře v Praze pětihvězdičkový hotel značky W. Na místě dnešního Grand hotelu Evropa na Václavském náměstí bude mít v roce 2020 premiéru W Prague.

Nový hotel bude mít celkem 154 pokojů a apartmánů ve dvou budovách - v secesním Grand hotelu Evropa, a v novostavbě, jež vznikne ve vnitrobloku. V projektu se počítá s barem na střeše, s několika stylovými restauracemi či fitness centrem. Hosté budou moci dveře svých pokojů otevírat pomocí svých smartphonů nebo hodinek značky Apple.

Hotely značky W cílí na mladé zákazníky a lidi, kteří dokážou ocenit moderní design. Po celém světě jich je dnes 50, do roku 2020 by se měl jejich počet rozrůst na 75. V Evropě funguje zatím jen sedm hotelů této značky – vedle západoevropských metropolí jsou v ruském Petrohradu, v srbském Bělehradu a v tureckém Istanbulu. V roce 2020 je vedle Prahy v plánu také otevření hotelu W Budapest v Maďarsku v historické budově Drechslerova paláce na Andrassyho třídě.

"W je pětihvězdičkový designový brand, ve světě velmi populární mezi mladšími návštěvníky, který bude kvalitou jistě cílit na top 5 na pražském trhu," komentoval Miroslav Linhart, ředitel nemovitostního poradenství ve společnosti Deloitte. "Opravdu vysoce kvalitních pětihvězdičkových hotelů není na pražském trhu mnoho vzhledem k faktu, že je Praha pátým nejnavštěvovanějším městem Evropy a významně roste segment návštěvníků z Asie," dodal Linhart.

Grand hotel Evropa patřil v době své největší slávy za první republiky mezi nejluxusnější hotely ve střední Evropě, ale postupem času se propadl až na úroveň špatného tříhvězdičkového hotelu. Nemovitost nyní vlastní společnost PPH Evropa spadající do rakouské skupiny Julius Meinl. Její zástupkyně Nadine Gillesová slibuje citlivou rekonstrukci památkově chráněné budovy.

Marriott International se stal díky převzetí konkurenční Starwood Hotels & Resorts Worldwide největší hotelovou společností na světě. Transakce za 13 miliard dolarů (v přepočtu téměř 314 miliard korun) byla uzavřena loni na podzim.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist