Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala loni čistý zisk šest miliard korun, což je meziroční růst o 7,6 procenta. Vyplývá to z informací, které na webu zveřejnila mateřská společnost banky.

Objem poskytnutých úvěrů loni stoupl meziročně o 9,7 procenta na 385 miliard korun. Objem vkladů vzrostl o 2,6 procenta na 365 miliard korun. Čisté výnosy z poplatků a provizí vzrostly o 0,4 procenta na 3,8 miliardy korun, čisté úrokové výnosy zůstaly na 10,12 miliardy korun.

UniCredit Bank činnost zahájila na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky. UniCredit Bank má v Česku a na Slovensku 687 tisíc klientů.

Z velkých bank zveřejnila výsledky za loňský rok ČSOB, které vzrostl čistý zisk o osm procent na 15,1 miliardy korun, a Komerční banka s růstem zisku o 7,2 procenta na 14,1 miliardy korun.

Italská bankovní skupina UniCredit vykázala za loňský rok ztrátu 11,8 miliardy eur (318,9 miliardy korun). Odrážejí se v ní zejména mimořádné odpisy spojené s očištěním bilance od špatných úvěrů. UniCredit je největší a zároveň jedinou italskou bankou, která byla označena za globálně systémově důležitou. V prosinci banka oznámila, že v rámci plánu na zlepšení hospodaření uzavře více než 900 poboček a propustí zhruba 14 000 zaměstnanců. Kromě Itálie banka zruší pracovní místa v Německu a Rakousku.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru