Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM v loňském roce zvýšila provozní zisk na 1,049 miliardy eur (přes 28 miliard korun). K růstu zisku přispěly mimo jiné nízké ceny ropy. Firma to oznámila ve čtvrtek.

Zisk překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 969 milionů eur. Celkové příjmy společnosti nicméně klesly o tři procenta na 24,8 miliardy eur.

"Zatímco pokles cen ropy výrazně snížil náklady, geopolitické okolnosti, konkurence a přebytečné kapacity v odvětí vedly k poklesu příjmů," uvedl generální ředitel společnosti Jean-Marc Janaillac. Firma již dříve vyjádřila obavy z negativních dopadů teroristických útoků v Evropě na leteckou přepravu.

Společnost dnes slíbila, že bude letos v rámci snahy o posílení své konkurenceschopnosti pokračovat ve snižování nákladů. Zároveň plánuje zvýšení přepravních kapacit o tři až 3,5 procenta.

Skupina Air France-KLM vznikla v roce 2004 spojením francouzského leteckého přepravce Air France s nizozemským konkurentem KLM.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru