Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM v loňském roce zvýšila provozní zisk na 1,049 miliardy eur (přes 28 miliard korun). K růstu zisku přispěly mimo jiné nízké ceny ropy. Firma to oznámila ve čtvrtek.

Zisk překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 969 milionů eur. Celkové příjmy společnosti nicméně klesly o tři procenta na 24,8 miliardy eur.

"Zatímco pokles cen ropy výrazně snížil náklady, geopolitické okolnosti, konkurence a přebytečné kapacity v odvětí vedly k poklesu příjmů," uvedl generální ředitel společnosti Jean-Marc Janaillac. Firma již dříve vyjádřila obavy z negativních dopadů teroristických útoků v Evropě na leteckou přepravu.

Společnost dnes slíbila, že bude letos v rámci snahy o posílení své konkurenceschopnosti pokračovat ve snižování nákladů. Zároveň plánuje zvýšení přepravních kapacit o tři až 3,5 procenta.

Skupina Air France-KLM vznikla v roce 2004 spojením francouzského leteckého přepravce Air France s nizozemským konkurentem KLM.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist