Dokud se u nás nezmění spotřebitelský trend a lidé budou stále vyhledávat čerstvý rohlík a chléb Šumavu 1200 gramů, budeme provozovat stávající pekárny, říká v rozhovoru pro HN ředitel firmy Penam Jaroslav Kurčík.

Společnost, kterou vede, postavila v Rosicích u Brna moderní pekárnu. Vylepšení se budou týkat výroby, kvality i trvanlivosti pečiva. Přes velkou investici očekává Kurčík vysoké zisky.

Proč stavíte pekárnu v době, kdy spotřeba pečiva v Česku stále mírně klesá?

Většina úspěšných lidí jde proti proudu. Spotřeba pečiva sice obecně pomalu klesá, ale tento trend se poslední dobou zpomaluje. Česko je navíc tradiční zemí nakupující pečivo. Rohlík tady funguje už několik generací a možná se to nezmění ani do budoucna.

To samé platí o našem chlebu, ze kterého se stal fenomén. Když se zeptáte nějakého cizince, tak vždycky vzpomíná na český chléb. Možná tady jednou nebude tolik pekařů jako dnes, ale určitě někteří zbudou. A my tady chceme zůstat, proto investujeme do moderních technologií. Jsme jedničkou na trhu. Vyrábíme asi 105 tisíc tun pečiva a náš konkurent United Bakeries se pohybuje na 95 tisících tun pečiva.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.