Společnosti Jan Becher - Karlovarská Becherovka v loňském účetním období do konce června 2016 klesly tržby o 67 milionů korun na 1,265 miliardy. Také zisk před zdaněním likérce klesnul 187 milionů na 176 milionu korun, vyplývá z účetní uzávěrky firmy.

Závod, ve kterém se vyrábí světoznámý bylinný likér, navštívil ve středu při cestě Karlovarským krajem i prezident Miloš Zeman. Ocenil, že průměrná mzda ve firmě, která zaměstnává okolo 130 lidí, je zhruba 26 000 korun.

"Je to o 4 000 více, než je průměrný plat v Karlovarském kraji," pochválil prezident. Podle vedení podniku navíc každý rok rostou mzdy o dvě až tři procenta.

Současný závod v Bohaticích, kam se přestěhovala výroba z původního sídla v centru města, vyrábí deset milionů lahví ročně, informovala mediální zástupkyně likérky Monika Klegová. Do tohoto areálu bylo investováno přibližně devět milionů eur (asi 243 milionů korun).

Nejvyspělejší prostředky zajišťují nejen ochranu proti vzniku ekologických havárií, ale i výsledky v rámci recyklace, kdy se ve výrobním procesu recykluje 96 procent odpadu. Karlovarská Becherovka vyrábí vlastní likéry i prodává další destiláty z mateřského koncernu Pernod Ricard.

Zeman, známý tím, že Becherovka byla jeho oblíbeným nápojem před tím, než dostal cukrovku, při dnešní návštěvě likérky přislíbil, že značku bude propagovat na svých cestách do zahraničí nebo jednáních se zahraničními partnery.