Pojišťovna UNIQA loni vykázala čistý zisk 190,9 milionu korun a poprvé na pojistném vybrala více než šest miliard korun. Nejdynamičtější růst zaznamenala v pojištění vozidel. Ve čtvrtek sdělila mluvčí firmy Eva Svobodová. Hospodářský výsledek před zdaněním činil 242,6 milionu korun.

UNIQA je osmou největší pojišťovnou na českém trhu. Podle předběžných výsledků loni předepsala na pojistném 6,156 miliardy korun, meziročně o šest procent více. Podíl pojišťovny na trhu loni přesáhl pět procent.

Více než čtyři pětiny z celkového pojistného připadaly v roce 2016 na neživotní segmenty. Nejvíce se pojišťovně dařilo růst v oblasti povinného ručení a havarijního pojištění.

Na životním pojištění UNIQA loni vybrala 1,169 miliardy korun. V porovnání s rokem 2015 šlo o více než dvouprocentní pokles. "Jednorázově placené životní pojištění loni oslabilo o dalších 37 procent, přičemž trpělo jednoznačně nepříznivými podmínkami na finančních trzích," uvedla Svobodová. Běžně placené životní pojištění naproti tomu mírně rostlo.

UNIQUA měla ke konci loňského prosince 789 484 pojistných smluv, meziročně o 6,5 procenta více. Nejvíce nových smluv pojišťovně přibylo v segmentu povinného ručení.

Český pojistný trh loni podle údajů Česká asociace pojišťoven mírně rostl. Pojišťovny vybraly na pojistném 118,5 miliardy korun, což je o 2,1 procenta meziročně více. Životní pojištění kleslo o 1,8 procenta, naopak neživotní pojištění vzrostlo o 4,5 procenta.

Hlavním akcionářem pojišťovny UNIQA je největší rakouská pojišťovací skupina UNIQA. Pojišťovna vznikla v roce 1993 jako Česko-rakouská pojišťovna, koncernový název převzala v polovině roku 2001.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru