Auditor není detektiv. Jeho závěry budou takové, jaké mu poskytnete podklady, říká Josef Jaroš, šéf a většinový vlastník skupiny Apogeo, která mimo jiné nabízí auditorské služby. Její tým prověřoval financování volebních kampaní adeptů na prezidenta a také zakázku na Opencard. Nic třaskavého neodhalil. Neboli jaké podklady, takové závěry.

"Nejsem snad vidět?" reaguje Josef Jaroš na narážku o nejasném pozadí, která poradenskou firmu stále doprovází. Před sedmi lety se Apogeo oficiálně osamostatnilo od investiční skupiny Natland. Obě firmy sídlí na stejné adrese a společného toho mají víc. Přestože Natland se před třemi lety přestěhoval z Kypru do Česka a jako majoritní vlastník vystupuje Tomáš Raška, stále se úplně nezbavil spojování se jménem bývalého pražského kmotra Romana Janouška. Natland se ale brání tím, že spekulace o spojení, které se opakovaně objevují v médiích, se nikdy nepotvrdily.

Značku Apogeo za uplynulý rok mediálně zviditelnil Jiří Žežulka. Bývalý generální ředitel finanční správy přišel do soukromé poradenské firmy na inzerát. Díky této akvizici získalo Apogeo nové klienty, nezastírá jeho šéf. Tvrdý byznys prokládá o víkendech studiem na teologické fakultě. Nemíří na pozici duchovního, jen si "rozšiřuje obzory". Zjistil, že bohoslovecké studium mu umožňuje dívat se na věci trochu jinak než jen přes čísla a poučky z manažerských učebnic. 

Potřebuje Apogeo reklamu, nebo vám finanční správa svým plošným nájezdem na podnikatele přivádí dostatek klientů?

Zvýšený zájem ze strany podnikatelů objektivně existuje. Je to i v kombinaci s panem Žežulkou. Na druhou stranu za dvanáct let, co jsem v oboru, dramatické skoky nejsou.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.