Novorenesanční budova v Jilské ulici č. 2 je více než sto let stará. Přesto se právě v ní nacházejí jedny z vůbec nejdražších bytů na území Česka. Společnosti Coast Capital Partners, která kupuje staré budovy v centru metropole a vytváří v nich luxusní bydlení, se nyní na zmíněné adrese podařilo prodat byt o rozloze 370 metrů čtverečních za 105 milionů korun. V něm kdysi bydlela rodina spisovatele Maxe Broda, který se zasadil o publikování děl Franze Kafky.

Coast Capital Partners

Společnost se specializuje na developerskou činnost v oblasti luxusních rezidenčních a komerčních nemovitostí. Kromě rekonstrukcí historických budov firma provádí vlastní výstavbu bytových domů. V obou případech se však orientuje na luxusní segment.

CCP byla založena v roce 1995 v Londýně. V Česku působí od roku 2004, ve stejném roce firma otevřela svou pobočku také na Floridě.

Daniel Aalsvel stál u zrodu celé společnosti v roce 1995. V letech 1995 až 2007 řídil několik společných podniků spravujících portfolia ve Velké Británii. Má více než 20 let zkušeností v oblasti realit a developerské činnosti, včetně získávání finančních prostředků, investic a správy aktiv.

Českou pobočku CCP založil ve spolupráci s Doronem Friedmanem, který se v Praze od roku 2005 specializuje na přípravu nových luxusních rezidenčních projektů.

 

"Byt Max Brod od nás zakoupil český kupec, který má vzhledem ke své mezinárodní zkušenosti s luxusními nemovitosti velmi náročné požadavky nejen na velikost prostor a kvalitu designu, ale například i dokončovací stavební práce," říká spolumajitel Coast Capital Partners Daniel Aalsvel.

Přestože CCP v rámci svých projektů spolupracuje s odborníky na design a architekturu, luxusní byty prodává zásadně ve fázi hrubé stavby. To proto, aby si budoucí vlastník mohl sám stanovit, jak bude jeho domácnost vypadat. "Jedná se o takzvaný model shell and core, kdy si klient upraví byt podle vlastních představ," vysvětluje Aalsvel.

Může se zdát, že prodávat byty v hrubé stavbě, je pro developera výhodnější a jednodušší ze stavebního hlediska, podle Aalsvela je tomu v případě zmíněného modelu shell and core přesně naopak. Jelikož si budoucí majitel může v rámci hrubé stavby určit, kam umístí koupelnu, kuchyň či například bazén, musí developer byt připravit doslova na všechno.

Součástí bytu s názvem Max Brod je domácí vinotéka a soukromé lázně. Byt má 3,5 metru vysoké stropy a součástí jsou dvě podzemní parkovací místa. Nachází se v předposledním patře neorenesančního domu, který v roce 1889 navrhl významný rakouský architekt Antonin Wiehl ve spolupráci se známým českým malířem Mikolášem Alšem. Oba muži spolu navrhli ještě dvě další budovy. Jednou z nich je dům U Rotta na Malém náměstí, ve kterém se dnes nachází Hard Rock Café.

Byt Maxe Broda není jediným bytem, který se CCP v Praze podařilo prodat za rekordní částku. V minulosti firma získala přibližně 250 milionů korun za 1000 metrů čtverečních velký byt na adrese Liliová 8 nedaleko Betlémské kaple. Podle dostupných informací dosud větší částku za jediný byt v Česku nikdo nedal.

Byznys CCP do jisté míry stojí na probourávání stěn. V historických budovách, které v centru nakupuje, odstraňuje stěny a z několika sousedních bytů vytváří jeden velký, a to i napříč patry. Ve vytváření několika set metrů čtverečních rozlehlých bytů uvnitř historických budov našla společnost díru na pražském trhu nemovitostí.

Luxus v projektech CCP přitom nespočívá pouze ve velikosti bytu a jeho lokalitě v centru metropole. V domě na adrese Jilská 2 například developer ještě před dokončením avizoval, že se po chodbách bude rozléhat hudba. Byty bude v mnoha ohledech možné ovládat pomocí chytrého telefonu. V celém domě navíc bude k dispozici nonstop domovní služba. Ta majitelům na přání vyvenčí psa, dojede na letiště či například připraví večeři.

Další luxusní byty v Praze
V Tower - PSJ Invest

V Tower - PSJ Invest

Po dokončení se bude jednat o nejvyšší bytový dům v Česku. Aktuálně roste na Pankráci a jeho výstavba bude stát zhruba 3 miliardy korun. Budova bude 104 metrů vysoká a její součástí bude 130 bytů. Nejluxusnější byty se budou nacházet v nejvyšším patře. Podle odhadů realitních makléřů se může cena jednoho vyšplhat i na sto milionů korun.

Foto: PSJ Invest

 Liliová – CCP  

Liliová – CCP

CCP před časem prodala za 250 milionů korun za 1000 metrů čtverečních velký byt na adrese Liliová 8 nedaleko Betlémské kaple. Podle dostupných informací se jednalo o vůbec nejdráž prodaný byt v Česku.

Foto: CCP 

 Obecní dvůr - Around Inside  

Obecní dvůr - Around Inside

Společnost Around Inside se před dvěma lety rozhodla opravit Obecní dvůr u Haštalského náměstí v centru metropole. V komplexu historických budov vytvořila několik luxusních bytů. Ty jsou nyní na prodej.

Foto: Around Inside

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist