Dosud stát naléval do podpory mléka pro školáky necelých 50 milionů korun ročně. Od letošního září to bude více než desetinásobek. Žáci budou dostávat mléko zdarma, prosadil ve vládě lidovecký ministr zemědělství Marian Jurečka. Takový výdobytek neměli školáci ani za socialismu, tenkrát si museli – byť symbolicky - připlácet. Mléko má od příštího školního roku dostávat 1,1 milionu dětí. Nyní jich je kolem 650 tisíc. Rozbujelý dotační program zaměstná ještě více úředníků. Na státní zakázce vydělají hlavně mlékárny, pro které znamená spolehlivě zajištěný odbyt.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








