Na start Sportisimo Prague Half Marathonu 2017, pořádaného společností RunCzech, se v sobotu 1. dubna postavilo jedenáct a půl tisíce běžců a běžkyň z padesáti sedmi zemí.

Bylo mezi nimi také třicet osm závodníků s připevněnou žlutou stužkou na dresu. Šlo o účastníky druhého ročníku běhu Yellow Ribbon Run, který se pořádá jako součást půlmaratonu. Závodníci upozorňují na problém se zaměstnáváním propuštěných trestanců. Většina pracovních míst je totiž pro lidi se záznamem v trestním rejstříku nedostupná.

Do závodu nastoupili manažeři českých i zahraničních firem, společně s nimi půlmaraton absolvovali zaměstnanci Vězeňské služby ČR a Probační a mediační služby. V následujících kolech závodu odstartují také odsouzení.

Cílem projektu je zvýšit povědomí veřejnosti o tom, jak je náročné se po návratu z vězení začlenit zpět do společnosti. Přes dvě třetiny českých firem po uchazečích při náboru vyžaduje výpis z trestního rejstříku, více než polovina zaměstnavatelů lidi se záznamem v rejstříku trestů vůbec nezaměstná, vyplývá z průzkumů společnosti LMC.

"Zaměstnavatelé jsou ovlivněni předsudky. Říkají si, že když se člověk provinil jednou, udělá to znovu. Největší obavy mají z krádeží a z toho, že by člověk s trestní minulostí mohl krást na pracovišti," říká Anita Beganyová z Rubikon centra, které se zabývá programy na pomoc lidem s kriminální minulostí a je jedním z organizátorů projektu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.