Akcie mediální skupiny CME ve středu na pražské burze poskočily o necelých 11,5 procenta. Mediální společnosti která v Česku vlastní televizi Nova a další stanice, vzrostl v prvním letošním čtvrtletí provozní zisk OIBDA meziročně o 29 procent na 22,136 milionu dolarů (asi 544 milionů korun). Firmě pomohl růst tržeb z televizní reklamy. Společnost zároveň při konferenčním hovoru s analytiky uvedla, že letos očekává nárůst provozního zisku o 13 až 17 procent.

"Mediální skupina prezentovala výrazně lepší provozní ziskovost, zatímco čistá ztráta byla zhruba čtvrtinová oproti loňskému roku," sdělil analytik Komerční banky Miroslav Frayer.

Za leden až březen letošního roku stouply celkové výnosy o pět procent na 135 milionů dolarů. Společnost zaznamenala výrazný nárůst poptávky po televizní reklamě v Rumunsku a také vyšší výdaje na televizní reklamu v České republice, Bulharsku a ve Slovinsku. Poplatky za distribuci kanálů od provozovatelů kabelových a satelitních platforem a příjmy z předplatného vzrostly o 11 procent. CME v této souvislosti připomněla, že od letošního ledna jsou její televizní kanály na Slovensku a ve Slovinsku distribuovány pouze prostřednictvím kabelu, satelitu a internetu.

Vývoj akcií CETV za poslední rok
Zdroj: Thomson Reuters

"Jsme nadšeni z toho, jak tento rok začal," uvedl k výsledkům jeden ze dvou generálních ředitelů CME Michael Del Nin a optimistický je i pro zbytek roku. Očekává, že příjmy CME letos výrazně vzrostou a spolu s tím klesne i zadluženost.

S akciemi CME se obchoduje na pražské burze. V úterý se emisi dařilo a posílila o 0,62 procenta na 89,70 koruny.

Hlavním akcionářem CME je americká mediální skupina Time Warner. Součástí CME je společnost CET 21, která je držitelem licencí na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka. CME vedle České republiky provozuje televize i na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku a ve Slovinsku.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru