Každá čtvrtá společnost na světě musí čekat na uhrazení faktury déle než tři měsíce od jejího vystavení. Světový průměr dosahuje 64 dní. Nejhorší platební morálku mají firmy z Řecka, kde se na peníze z pohledávky čeká v průměru 91 dní, nejlépe jsou na tom naopak v Rakousku s průměrnou dobou splatnosti 44 dní. Ukazuje to analýza úvěrové pojišťovny Euler Hermes provedená na základě dat za rok 2015 od 27 300 firem z celého světa.

Platební morálka v Česku součástí analýzy Euler Hermes nebyla, data poradenské společnosti Bisnode ale ukazují, že Česko patří k zemím, kde mají firmy jednu z nejlepších platebních morálek na světě. Na uhrazení pohledávky se v tuzemsku čeká v průměru 52 dní. Země se tak řadí na podobnou úroveň jako Velká Británie nebo Německo.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.