Hlavní mobilní trojka začala po tlaku veřejnosti a politiků od jara upravovat své nabídky. Třeba T-Mobile svůj hlavní neomezený balíček s 1,5 gigabytu internetu zvětšil o 2,5 GB. Jeho cenu ale zvýšil o padesát korun na necelých osm stovek. Podobně postupovaly také Vodafone a O2.

Tuzemské mobilní tarify se tak dočkaly mírného vylepšení, jejich ceny se přesto stále řadí k nejvyšším v Evropě. Stále přitom platí, že ušetřit se dá v momentě, kdy zákazník smlouvá. Výhodná pozice je například těsně před vypršením smlouvy.

Hlavní souboj se ale začal svádět o podobu nejpoužívanějších neomezených tarifů pro jednotlivce. Poslední čtyři roky platilo, že za takové balíčky platili tuzemští zákazníci u všech tří hlavních operátorů shodnou cenu: 749 korun za 1,5 GB mobilního internetu. Jako první cenu letos v dubnu změnil T-Mobile. O 50 korun tarif zdražil, zároveň v něm ale nově nabídl 4 GB dat. Spolu s tím operátor přidal data také u svých dalších nabídek, také u nich ale došlo k mírnému zdražení. 

Vodafone v květnu kontroval už zmíněným hlavním tarifem se 7 GB za 780 korun. O2 oproti tomu nechává svůj nejpoužívanější tarif Free CZ beze změny a stále bude 1,5 GB dat prodávat za cenu 749 korun.

HN srovnaly nejvýhodnější ceníkové nabídky českých operátorů podle množství dat a sestavily seznam vítězů v kategoriích podle velikosti datových balíčků. Například tarif s 10 GB dat zákazník nejlépe pořídí u Vodafonu. Komu stačí jen surfování po internetu a vystačí si s 1,5 GB měsíčně, nejvýhodnější pro něj je nabídka O2.

123-19_operatori.png

 

Nejvýhodnější ceníkové nabídky českých operátorů