Martin Štefunko končí podle informací HN jako předseda dozorčí rady operátora O2. Tisková mluvčí O2 Lucie Pecháčková i její kolegyně v PPF Zuzana Migdalová informaci nepotvrdily. "Martin Štefunko je předsedou dozorčí rady a demisi k žádnému datu nepodepsal," řekla Pecháčková na dotaz HN. Migdalová řekla, že spekulace firma nekomentuje.

Informaci mají HN ze zdroje uvnitř firmy. Termín Štefunkova odchodu ale zatím není zřejmý. Sám Štefunko zatím nereagoval na dotaz zaslaný HN. Ředitel komunikace PPF Vladimír Mlynář odkázal na tiskové oddělení s tím, že je na dovolené.

O2 je jedna z pěti nejobchodovanějších akcií na pražské burze. "Z mého pohledu je to neutrální informace a neměla by mít vliv ani na obchodování s akcií, ani na hospodaření společnosti," řekl hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček.

Štefunko coby někdejší investiční ředitel PPF stál za nákupem firmy skupinou nejbohatšího Čecha Petra Kellnera od španělských vlastníků. Pak se stal předsedou dozorčí rady operátora. Stál také za vydělením infrastrukturní části operátora do samostatné firmy CETIN.

Štefunkův odchod může být spojen s jeho vlastními byznysovými aktivitami. S někdejšími kolegy ze skupiny Penta má investiční skupinu MVM Invest, která od Penty koupila řetězec zverimexů Pet Center. Loni Štefunko také koupil firmu OT Energy Services, která dodává řídicí systémy hlavně do jaderných elektráren.

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se