Facebook poprvé za dobu své existence přijde o uživatele. Neboduje u náctiletých, vyplývá to z předpovědi analytické společnosti eMarketer, kterou zveřejnila v pondělí. Podle ní bude příští rok nejúspěšnější sociální síť na světě používat 14,5 milionu lidí ve věku 12 až 17 let. To je o 3,4 procenta méně než loni. Teenageři mají raději konkurenční Snapchat a také sesterský Instagram.
Pro Facebook to však neznamená žádnou velkou újmu. Už nyní má podle serveru Statista dvě miliardy uživatelů měsíčně. Zuckerberg považoval toto číslo za milník. Podařilo se mu na něj dosáhnout před dvěma měsíci. Podle Oscara Orozca ze společnosti eMarketer navíc používanost sítě poroste i nadále. Mladší populace ho ale už nepovažuje za tak podmanivý, upozornil analytik agenturu Bloomberg.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








