Globální realitní síť Christie's International Real Estate do své nabídky poprvé zařadila nejexkluzivnější české nemovitosti. Tato realitní odnož proslulé londýnské aukční síně Christie's totiž začala exkluzivně spolupracovat s tuzemskou realitní kanceláří Svoboda & Williams.

Na webových stránkách Christie's International Real Estate je "vystavených" prvních pět českých nemovitostí. Patří mezi ně vily v Praze na Hanspaulce a v Průhonicích, historický objekt čtyřhvězdičkového hotelu v Jindřichově Hradci nebo exkluzivní apartmán na pražském Josefově.

Pražský byt v Josefově láme rekordy. Metr čtvereční je na prodej za 421 tisíc korun

Ceny těchto nemovitostí jsou jen na vyžádání. Za apartmán na pražském Josefově však podle nedávného zjištění HN požaduje developer 80 milionů korun a metr čtvereční v něm vychází na rekordních 421 tisíc korun. Podkrovní byt je součástí projektu Celínka.

Spolupráce s mezinárodně uznávanou značkou Christie's firmě Svoboda & Williams umožní prezentovat vybrané nemovitosti z jejího portfolia v globálním měřítku. "Svoboda & Williams tím vychází vstříc rostoucí poptávce ze strany zahraničních kupujících po prémiových nemovitostech v Česku a na Slovensku," uvedla firma. Spolupráce může fungovat i naopak, protože i zájem Čechů a Slováků o zahraniční nemovitosti roste.

"Těší nás, že můžeme expandovat do takto významného centra evropské kultury," uvedl ke spolupráci s pražskou realitkou Dan Conn, ředitel společnosti Christie's International Real Estate.

Christie's International Real Estate je vlastnicky propojena se společností Christie's, která je předním světovým obchodníkem s uměním. Značka nedávno oslavila 250 let od svého založení.

Realitní síť Christie's International Real Estate má kanceláře v Londýně, New Yorku, Hongkongu, Moskvě, Los Angeles a Palm Beach a sdružuje na 135 partnerských společností ze 46 zemí. Za rok 2016 tyto realitní kanceláře zprostředkovaly prodej nemovitostí za více než 115 miliard amerických dolarů. Společnost Svoboda & Williams je exkluzivním partnerem Christie's International Real Estate pro Česko a Slovensko.

V Česku působí už několik let i globální značka Sotheby‘s International Realty. I ta se specializuje na zprostředkování prodeje exkluzivních rezidenčních nemovitostí. Vedení české kanceláře letos převzala Ilona Mančíková, jež léta působila ve vedení tuzemské developerské společnosti FIM Group.