Dvanáct českých start-upů bude v USA hledat investora a získávat další zkušenosti. Tucet začínajících firem představí své produkty a služby na konferenci TechCrunch Disrupt v San Francisku. Státní agentura CzechInvest jim uhradí náklady z 50 až 100 procent. Agentura to v pondělí uvedla v tiskové zprávě.

"Kalifornské San Francisco je Mekka technologického světa s nejvýznamnějšími firmami a investory z celého světa. Naše nadějné start-upy teď dostanou příležitost získat nové zkušenosti, potřebné kontakty a zajímavé partnery," uvedl generální ředitel CzechInvestu Karel Kučera.

Od 18. do 20. září představí své produkty na západním pobřeží USA společnosti Nanits Universe Ltd., Incomaker, Six Guys Labs, Largos Media, AquaQube, Dataddo, BattSwap CZ, Decissio, XEVOS Group, StatusDroid, Simple Dent a Brightify.

Například start-up BattSwap prodává systém pro okamžité dobíjení elektromobilů pomocí technologie výměny baterie. Společnost XEVOS Group zase vynalezla hardware-softwarové řešení infrastruktury, které má za cíl nahradit stolní počítače.

Firma AquaQube ukáže inovativní zařízení na čištění vody v domácnosti. Vytváří přirozeně čistou pitnou vodu. Společnost Dataddo má produkt, který automatizuje datové procesy. Jeho používáním šetří zákazníci desítky až stovky hodin práce měsíčně.

Konference TechCrunch Disrupt San Francisco patří do série nejprestižnějších start-upových akcí, které se konají v USA, Evropě i v Asii. Součástí konference je prezentace firem před investory, mají tak šanci získat investici 50 000 dolarů (více než milion korun).

CzechInvest se na akci účastní v rámci projektu CzechDemo. Agentura chce v CechDemo do roku 2019 podpořit více než deseti miliony korun až 144 českých firem a vyslat je na 12 startupových akcí po celém světě.