Generální ředitel americké investiční banky Goldman Sachs Lloyd Blankfein ve čtvrtek naznačil, že hlavním centrem evropských aktivit jeho podniku se v důsledku připravovaného odchodu Británie z Evropské unie stane místo Londýna německý Frankfurt nad Mohanem. Informuje o tom server BBC.

"Právě jsem odjel z Frankfurtu. Skvělá setkání, skvělé počasí, opravdu jsem si to užil. To je dobře, protože tam budu trávit mnohem víc času. #Brexit," napsal Blankfein na svém twitterovém účtu.

V Británii se v současnosti nachází většina evropských aktivit Goldman Sachs. Banka v Londýně zaměstnává asi šest tisíc lidí.

Finanční ústavy působící v Londýně se však obávají, že takzvaný brexit by mohl omezit jejich přístup k jednotnému evropskému trhu.

Předpokládá se, že právě Frankfurt bude nejvíce těžit z přesunu bank z Británie do jiných členských zemí Evropské unie. Na plánech pro rozšíření aktivit ve Frankfurtu už pracují například společnosti JPMorgan, Citigroup a Morgan Stanley.

Britská premiérka Theresa Mayová na dotaz ohledně Blankfeinova tweetu uvedla, že nebude komentovat každé jednotlivé prohlášení. "Ale aby bylo jasno, Londýn je a zůstane vedoucím světovým finančním centrem," citovala ji agentura Reuters.

Goldman Sachs už dříve uvedl, že se dohodl na pronájmu kancelářských prostor v nové budově ve Frankfurtu, díky čemuž získá místo až pro 1000 zaměstnanců.

Nyní má banka ve Frankfurtu zhruba 200 zaměstnanců.