Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v říjnu meziročně zvýšil o 5,9 procenta na 1,17 milionu. Vrátil se tak k růstu po dvouprocentním poklesu v předchozím měsíci. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). V období od ledna do října se v EU prodalo přes 12,8 milionu vozů, což je téměř o čtyři procenta více než ve stejném období loňského roku.

V říjnu podle ACEA zaznamenaly nárůst téměř všechny velké automobilové trhy v EU, zejména Španělsko, Francie a Itálie. V Británii, která se nyní připravuje na vystoupení z EU, se však prodej automobilů propadl více než o 12 procent.

Odbyt mladoboleslavské automobilky Škoda Auto, která je součástí skupiny Volkswagen, v říjnu v zemích EU meziročně vzrostl o 11,2 procenta na 55 029 vozů. V období od ledna do října se prodej zvýšil o 7,1 procenta na 569 073 vozů, tržní podíl značky tak stoupl na 4,4 procenta ze 4,3 procenta před rokem.

Český Svaz dovozců automobilů již začátkem měsíce oznámil, že prodej nových osobních aut v ČR vzrostl od ledna do konce října o 6,6 procenta na 228 703 vozů.