Všechna služební auta banky Moneta budou do pěti let na elektrický pohon. Společnost se jimi chystá nahradit stovky aut na spalovací motor. Jen do konce letošního roku budou mít zaměstnanci k dispozici 15 elektromobilů Volkswagen e-Golf. Dalších 150 vozů společnost objednala. Moneta je první firmou, která se v Česku rozhodla přejít čistě na elektromobily.

"Přechodem na elektromobily usilujeme o snížení naší karbonové stopy," řekl Tomáš Spurný, generální ředitel Moneta Money Bank.

V roce 2018 banka hodlá každý měsíc převzít dvacítku nových elektromobilů. Do dvou let tak firma plánuje nakoupit na 200 těchto vozů. Jestli se jí to podaří, bude záležet na tom, zda bude výrobce schopný takový počet nových aut každý měsíc dodat. Postupovat ve vlnách se banka rozhodla kvůli platným leasingovým smlouvám.

Jako první dostanou hybridní automobily pražští zaměstnanci, kvůli dostupnějším dobíjecím stanicím. Těch je v Praze podle aplikace Google Maps 15. V celé České republice jich je pak něco přes 330, Moneta však uvažuje o instalaci veřejných dobíjecích stanic u svých poboček.