Společnost Pipelife Czech z Otrokovic na Zlínsku, která je předním českým výrobcem a prodejcem plastových potrubních systémů, loni vykázala zisk 29,3 milionu korun. Meziročně je to zhruba o 3,2 milionu korun méně. Tržby za prodej výrobků, služeb a zboží společnosti oproti roku 2015 klesly téměř o 84 milionů na 674,6 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy zveřejněné na webu www.justice.cz.

Podle jednatele a výkonného ředitele společnosti Slavomíra Šušora se na hospodářských výsledcích projevil pokles veřejných výdajů v oblasti stavebních zakázek. "Oproti výpadku zakázek v oblasti veřejného sektoru můžeme být potěšeni úspěchy, kterých naše společnost dosahuje v sektoru tvořeném především soukromou poptávkou a výstavbou rodinných domů," uvedl ve výroční zprávě Šušor.

Více než 70 procent výnosů společnosti připadlo v roce 2016 na český trh. Firma loni zaměstnávala průměrně 140 lidí, o tři méně než v roce 2015. Na mzdy uvolnila přes 57,2 milionu korun. "Jde o výsledek související primárně se sníženým objemem výroby oproti předchozímu období," uvedl management společnosti ve výroční zprávě.

Firma vyrábí trubky z polyetylenu, polyvinylchloridu a polypropylenu, a to jak klasickým vytlačováním, tak i moderní koextruzí. Méně běžný sortiment trubek a kompletační prvky nakupuje od externích dodavatelů, především od sesterských společností v rámci skupiny Pipelife. V příštích letech hodlá management společnosti usilovat o udržení pozice klíčového producenta v oblasti plastových potrubních systémů.

Společnost Pipelife Czech byla založena v roce 1994 holdingem Pipelife a Fatrou Napajedla, a to pod tehdejším názvem Pipelife – Fatra. Výroba v novém závodě v Otrokovicích byla zahájena v lednu 1995. Odkoupením podílu Fatry přešel v roce 2004 podnik plně do vlastnictví holdingu Pipelife. Od roku 2004 je stoprocentním vlastníkem holdingu Pipelife rakouská společnost Wienerberger AG.