Po šesti měsících vyjednávání se skupina ČEZ dohodla s odboráři na růstu mezd pro letošní rok. Smluvní mzdy porostou o 2,2 procenta, tarifní mzdy pak o šest procent. Tarifní mzdu přitom ve společnosti dostávají zhruba dvě třetiny zaměstnanců, zbytek má druhý typ smlouvy.

"Máme za sebou nejtěžší kolektivní vyjednávání o růstu mezd za posledních deset let. Začalo v srpnu loňského roku. Energetika má jiný hospodářský cyklus a je na tom hůře než jiné obory. Na druhou stranu současný růst mezd na trhu musíme vnímat. Výsledná dohoda je maximem, co si aktuálně můžeme dovolit," říká generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. Dodává, že odbory do kolektivního jednání původně vstupovaly s požadavkem na 10procentní růst mezd pro tarifní zaměstnance.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se