Desítky miliard na daních mimořádně odvede ve Spojených státech technologická společnost Apple. Krok je reakcí na nedávno schválenou daňovou reformu vlády prezidenta Donalda Trumpa, která firmám razantně snížila daň ze zisků vytvořených v zahraničí.
Americké korporace nyní mají možnost zaplatit jednorázovou daň ve výši 15,5 procenta z hotovosti a dalších likvidních aktiv dosud držených mimo území USA. Před schválením reformy by v případě repatriace zisků musely zaplatit do federálních a státních rozpočtů až 40 procent. Proto raději peníze držely na účtech a v cenných papírech v cizině. V závěru loňského roku se objem těchto zisků pohyboval okolo 2,6 bilionu dolarů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












