Společnost Karlovarské minerální vody (KMV) se dohodla na tom, že se stane výhradním nápojovým franšízantem i distributorem PepsiCo v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. KMV zakoupí stávající podniky PepsiCo v těchto zemích, včetně velké nápojářské výroby v Praze.

O jednáních KMV a zastoupení amerického koncernu PepsiCo HN informovaly už koncem minulého roku. V pondělí KMV obchod oznámily v tiskové zprávě.

Transakce podléhá schválení příslušných antimonopolních úřadů a očekává se, že bude dokončena v prvním pololetí letošního roku. KMV v rámci obchodu převezmou také stávajících 900 zaměstnanců PepsiCo v daných třech zemích.

"Díky této akvizici bude moci skupina KMV nabídnout ucelené portfolio produktů v rámci různých obchodních kanálů. V regionu doplníme naši stávající nabídku zejména pro restaurace o dosud chybějící kategorii kolových nápojů," říká generální ředitel KMV Alessandro Pasquale.

Akvizicí naroste skupině KMV roční obrat o polovinu a skupina, mezi jejíž tradiční výrobky patří minerální vody Mattoni či Magnesia, ale i řada dalších nápojových značek, se stane největším dodavatelem nealkoholických nápojů v regionu. Celkem by měla dosáhnout obratu přes 12 miliard korun.

Finanční poradenství v projektu poskytla společnost Raiffeisenbank, bankovní financování transakce zajistily Československá obchodní banka a Česká spořitelna.

Zástupce PepsiCo se redakci HN zatím nepodařilo zastihnout ke komentáři.

Nejde ale o první případ, kdy se KMV dostávají ke značkám PepsiCo. V Bulharsku KMV loni převzaly společnost Quadrant Beverages JSC, která je v Bulharsku oficiálním výrobcem a prodejcem produktů PepsiCo.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru