Čeští oceláři rozjíždí poslední pokus, jak zvrátit evropskou reformu obchodování s emisními povolenkami. Pokud bude v únoru schválena v současné podobě, bude je to prý stát miliardy ročně. A podle Ocelářské unie hrozí, že firmy budou postupně končit.
"Evropská unie se holedbá, že chce podporovat průmysl. Ale dělá pravý opak," komentuje situaci šéf Třineckých železáren Jan Czudek.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












