Čeští oceláři rozjíždí poslední pokus, jak zvrátit evropskou reformu obchodování s emisními povolenkami. Pokud bude v únoru schválena v současné podobě, bude je to prý stát miliardy ročně. A podle Ocelářské unie hrozí, že firmy budou postupně končit.

"Evropská unie se holedbá, že chce podporovat průmysl. Ale dělá pravý opak," komentuje situaci šéf Třineckých železáren Jan Czudek.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se