Petr Milata převzal od svého otce vedení společnosti Beznoska, která v Kladně vyrábí kloubní náhrady, zhruba před rokem a půl. Předání ale neskončilo pouhým usednutím do ředitelského křesla. Proces stále probíhá. "Táta do firmy nadále dochází jako mentor a supervizor minimálně dvakrát třikrát v týdnu a sleduje, jestli nám to jde a funguje, jak má," říká Milata mladší. 

Nástupnictví se podle něj odehrálo v rodině a ve firmě v klidu, i když se občas projeví rozdílné názory mezi generacemi. "Myslím si, že je důležité předat kompetence tak, aby se nestalo, že sice firmu vede dítě, ale zároveň mu do toho rodiče mluví. My jsme to předali opravdu striktně, takže teď jsou kompetence a případné chyby jen na mně," uvedl šéf české společnosti na úterní konferenci nazvané Jak úspěšně předat rodinnou firmu druhé generaci.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.