Letošní dostihová sezona ve Velké Chuchli proběhne podle původních plánů, navzdory tomu, že vládu nad nejvýznamnějším českým závodištěm nedávno převzala rodina realitního magnáta Radovana Vítka. "Potkal jsem se přímo s panem Vítkem a dvakrát jsme hovořili i s novým ředitelem závodiště. Pro letošek se nic nemění," uvedl pro HN prezident Jockey Clubu ČR Jiří Charvát, majitel úspěšné dostihové stáje a zároveň vlastník strojírenské skupiny Charvát Group.

Vítek se svou chotí Marií loni v prosinci vlastnicky ovládli firmu Turf Praha. Podle neoficiálních informací vyplatili původním majitelům 170 milionů korun. Firmě patří chuchelské budovy (včetně tribuny) a část pozemků, její dceřiná firma TMM v Praze veškeré dostihy pořádá.

Čtvrtinový podíl v Turf Praha ale nadále patří Jockey Clubu. "My tam zatím zůstáváme. Nevím, zda by to od nás chtěli Vítkovi koupit, žádná taková nabídka při našem jednání nepadla," uvedl prezident Charvát.

Výměna podílu za sázkovou kancelář?

Jiří Charvát zároveň představil svou vizi, že by Jockey Club mohl majetkový podíl ve firmě Turf Praha případně vyměnit za sázkovou kancelář TOTO CZ, specializovanou na dostihové sázky, která Vítkovým také "spadla do klína". Turf Praha je jejím stoprocentním majitelem.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se