Téměř dva miliony Němců loni zamířilo do českých hotelů, následovalo je půl milionu Slováků a zhruba stejný počet Poláků, Rusů i Američanů. Za pět let také výrazně přibylo Číňanů, již každý dvacátý zahraniční turista je právě z Číny. Před pěti lety bylo přitom Číňanů třikrát méně, ukazují data o ubytování v hotelech či penzionech Českého statistického úřadu (ČSÚ). Celkem se v Česku ubytovalo přes 10 milionů zahraničních turistů a o něco nižší počet domácích turistů, jedná se tak o nový rekord.

Nejoblíbenějším krajem je Praha, kde se loni ubytovalo přes šest milionů zahraničních turistů a milion Čechů. Statistika přitom nezahrnuje ubytování typu Airbnb. V žádném jiném kraji cizinci Čechy nepřevyšují, půl milionu zahraničních turistů se ale ubytovalo například na Jižní Moravě, v Jihočeském či Karlovarském kraji.

Kde se nejčastěji ubytovávají domácí i zahraniční hosté, znázorňuje infografika:

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist