Česká makléřská pojišťovací společnost Renomia koupila podíl v chorvatské pojišťovací firmě DPS International. Renomia tak působí již v sedmi zemích. Na akvizici dnes upozornil zpravodajský server E15.cz. Hodnotu obchodu firmy nezveřejnily.

Chorvatská DPS International se už v roce 2016 stala součástí širší franšízové sítě Renomia European Partners, sdružující pojišťovací firmy ve třiceti evropských zemích. Po odkupu českou společností bude firma dále působit jako pobočka pod značkou DPS Renomia.

"Jsem velmi ráda, že jsme partnerství s DPS International prohloubili a díky akvizici majetkového podílu u našich chorvatských kolegů máme vlastní pobočky již v sedmi zemích Evropy," sdělila serveru E15.cz zakladatelka a předsedkyně představenstva Renomie Jiřina Nepalová. Hodnotu akvizice nechtěla sdělit.

Nepalová založila Renomii v roce 1993 spolu se svými syny Jiřím a Pavlem. V posledních letech firma získala podíly v několika makléřských společnostech, a to v Česku i zahraničí. Její celkové spravované pojistné přesahuje devět miliard korun.

Související
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru