V Praze se konala dvoudenní konference SingularityU Czech Summit pod patronátem Singularity University - globální vzdělávací a inovační komunity s kořeny v Silicon Valley. Hlavním tématem konference byla otázka, jak využít technologie na řešení největších problémů lidstva.

Mezi řečníky se objevili také profesorka neurovědy ze Stanfordu Divya Chanderová, Neil Jacobstein, který má na starosti umělou inteligenci a robotiku v rámci Singularity University v NASA Research Park, ale i zakladatel start-upu Mosa Meat Mark Post nebo jeden z největších IT odborníků společnosti Microsoft a vlastník 19 patentů Ramez Naam.

Hospodářské noviny jsou jedním z partnerů konference.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru