Ve francouzském Cannes odstartoval jeden z nejvýznamnějších veletrhů nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM. Organizátoři letos na místě očekávají 24 tisíc účastníků ze 100 zemí. Ve středu se na něm představila také tři největší česká města, která se ve francouzském Cannes snaží přilákat do Česka nové investory ze zahraničí.

Na stánku pojmenovaném Czech Cities zástupci Prahy, Brna a Ostravy ve středu prezentovali nejzajímavější projekty, které se mají v budoucnu na jejich území uskutečnit.

"Praha patří k jednomu z nejbohatších evropských regionů. Pokud si chceme tento status udržet, musíme město prezentovat jako rozvíjející se se současnými trendy," řekla na veletrhu MIPIM primátorka Prahy Adriana Krnáčová.

Na francouzském veletrhu se však většinou nové dohody mezi zahraničními investory a českými zástupci přímo neuskutečňují.

Cílem je především dostat se do povědomí investorů a otevřít tak cestu pro případnou spolupráci. Pro města, která se veletrhu MIPIM účastní, jde především o prestiž. Na MIPIM dorazili také velcí hráči českého realitního trhu. Mezi nimi manažeři skupiny Penta, Passerinvest Group, Accolade, AFI Europe či již zmíněných společností Sekyra Group a Crestyl.

Mezi hlavní atrakce Prahy na veletrhu patří projekt Smíchov City, který plánuje v následujících letech odstartovat developerská společnost Sekyra Group. Ta se do výstavby nové smíchovské čtvrti chystá investovat miliardy korun. Dále město na akci představilo developerský projekt Savarin, který vybuduje v bezprostřední blízkosti Václavského náměstí skupina Crestyl.

Na místě česká metropole také prezentovala společný projekt, na kterém se bude podílet s Univerzitou Karlovou. Jedná se o moderní kampus, který má v budoucnu vzniknout v Hybernské ulici. Právě na příkladech této spolupráce, se snaží Praha zahraničním investorům ukázat, že se vyplatí v české metropoli dělat byznys.

Zástupci měst věří, že by prezentace tří největších českých měst na veletrhu mohla do Česka přilákat řadu nových investorů. "Účastníme se veletrhu s nabídkou volných ploch pro lehký průmysl, rezidenční bydlení či volnočasové aktivity v centru města," popisuje ostravský primátor Tomáš Macura.

Ostrava plánuje v dohledné době proměnit několik lokalit v nové čtvrti. Příkladem je 35 hektarů rozlehlé území Hrušov na okraji města, které se nachází v blízkosti dálnice D1. Mezi další patří pozemky v blízkosti Masarykova náměstí v původním historickém jádru Moravské Ostravy.

Podle brněnského primátora Petra Vokřála investoři nejdou vždy pouze po pozemcích. "Od investorů stále častěji slyšíme, že nehledají jen pozemky pro výstavbu a investiční pobídky, ale čím dál víc i prostředí pro příjemný život a to jim můžeme v Česku nabídnout," vysvětluje Vokřál.

Brno na veletrh přijelo s plánem proměny lokality Ponava, kde mají v budoucnu stát tři významná sportoviště. Konkrétně se jedná o fotbalový stadion s kapacitou přes 30 tisíc diváků, dále hokejovou halu pro více než 12 tisíc fanoušků a akvapark, který pojme až 2300 návštěvníků. Lokalita má podle vedení města potenciál také pro administrativní a bytovou výstavbu. 

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 30 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.

Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru