Obchodní řetězec Kaufland se od čtvrtečního rána potýká s technickými problémy pokladního systému. Desítky prodejen musely být uzavřeny. V jiných zatím funguje jen část pokladen.

Lidl, který také patří do německé maloobchodní skupiny Lidl & Schwarz-Gruppe, podle mluvčí Zuzany Holé žádné problémy neregistruje.

"Příčinu technického problému zjišťujeme. Jakmile budeme vědět více, budeme o postupu neprodleně informovat," uvedla mluvčí společnosti Renata Maierl. Společnost se podle ní omlouvá zákazníkům a intenzivně pracuje na odstranění problému.

Na Facebooku  společnosti si lidé stěžují na dlouhé fronty v obchodech, někteří nechali v prodejně vozíky s nákupem a raději odešli. Řetězec se v poslední době potýká s nedostatkem zaměstnanců. Zákazníci si ve starších komentářích na sociálních sítích stěžují na problémy s doplňováním zboží, nepořádek v prodejnách a na dlouhé fronty před pokladnami.

Lidl v ČR zvýšil od března nástupní mzdu pokladních a prodavaček o pětinu na 28 000 korun, v Praze na více než 29 000 korun s tím, že chce být nejatraktivnějším zaměstnavatelem v oboru. Kaufland loni uvedl, že na nejnižších pozicích garantuje nejpozději do dvou let od nástupu mzdu minimálně 21 000 korun hrubého měsíčně.

Kaufland, který je největším tuzemským obchodním řetězcem, nyní provozuje v ČR 128 prodejen. Ve finančním roce 2016/2017 tržby 57 miliard korun a zisk před zdaněním 1,97 miliardy korun. Na tuzemský trh vstoupil v roce 1998, zaměstnává v ČR více než 18 tisíc lidí. Kaufland působí v sedmi zemích Evropy - v Německu, ČR, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku a Bulharsku. Provozuje více než 1230 prodejen, masozávody a logistická a distribuční centra. Zaměstnává více než 150 tisíc lidí.